Sunucu Sistemleri

İş yükünün ve veriye erişim talebinin de artmasıyla birlikte kurumlar her geçen gün daha yüksek işlem kapasitelerine ihtiyaç duymaktadır. Sanal ortama geçişin de artması sonucu daha verimli sistemler tercih edilmeye başlanmıştır.

Enerji tasarrufu ve yönetim kolaylığı beklentisi olan, ortamında birçok fiziki sunucu bulundurması gereken müşteriler blade mimarisini tercih ederken farklı lokasyonlarda farklı fiziki sunuculara ihtiyaç duyan işletmeler ise rack ya da tower tipi sunucuları tercih edebilmektedir. Sunucu sistemleri tarafında çözüm sunarken, öncelikli olarak müşterinin ihtiyaçları analiz edilmekte ve belirleyici olmaktadır. Rack, tower ve blade sunucular yanında non-stop sunucular ve kritik uygulamalar için geliştirilmiş sunucular ile en uygun çözüm tasarlanmaktadır. Mevcut yapının optimizasyonu ya da mevcut yapıya sunucu sistem entegrasyonu talebi bulunuyorsa öncelikli olarak analiz ve kapasite planlama çalışmaları yapılmakta, sonrasında ise ortamın büyüme hızı da öngörülerek en uygun çözüm sunulmaktadır. Çok fazla sunucu barındıran büyük ortamlar için yine analiz ve optimizasyon çalışmalarının yanında yönetim kolaylığı sağlayabilecek çözümler de tasarlanabilmektedir.

OLT, sunucu sistemleri ile ilgili her türlü konuda uzman kadrosuyla çözümler sunmakta ve önemli başarı hikayelerine imza atmaktadır.

Yedekleme-Depolama Çözümleri

Bilgi teknolojilerinin en önemli sorunlarından biri olan veri depolama ve saklama çözümleri. Kurumunuz için, verilerin merkezi bir depolama sisteminde saklanması işlerinde, depolama sisteminin çoklu sunucu altyapıları tarafından kullanılabilmesi, hızlı ve yüksek süreklilik değerlerine sahip (redundant) sistemler ile veri kaybının asgariye indirilmesine olanak sağlamaktadır

Sanallaştırma Çözümleri

Sanal makine tüm donanımı taklit ederek bir işletim sisteminin farklı bir MİB de çalıştirabilir. Tamamen yazılıma bağlı bu yaklaşımın en büyük eksisi yazılımla taklit edilen donanım gerek fiziki donanımdan çok daha yavaş olmasından dolayı gelen misafir işletim sisteminin genel itibari ile bir gerçek donanıma sahip bir işletim sisteminden çok daha yavaş çalışmasıdır.

Donanım Sanallaştırması

Sanal makine misafir işletim sistemine fiziki donanımın sadece belirli kısımlarını sanal donanım olarak sunar. Bu yaklaşımla değiştirilmemiş misafir işletim sistemini soyutlanmış bir ortamda çalıştırmak mümkün oluyor. Bu uygulamada gereksinim olarak misafir işletim sistemi ev sahibinin MİBsini desteklemesi gerekiyor. Mesela ev sahibi i386 işlemcisine sahip ise misafir de i386 işlemcisini desteklemesi gerekiyor.Hyper-V, VMware, Microsoft Virtual PC, Linux KVM v.s.

Yazılım Sanallaştırması

Yazılım sanallaştırmasında (application virtualization) kullanıcı veya sunucu yazılımlarının yerel sistemde yüklenmeden çalıştırılmasıdır. Bunun için sanallaştırılan yazılıma bir sanal ortam oluşturlulmakta ve bu ortamda tüm Registry-kayıtları, dosyalar ve diğer birleşen unsurlar içermektedir. Bu sanal ortam yazılım ve işletim sistemi arasında bir tampon görevini yaparak başka yazılım veya işletim sisteminle çarpışmaları önler. Misaller: Microsoft Application Virtualization, Citrix Application Streaming, VMware ThinApp, Thinstall v.s.

Microsoft Çözümleri

Microsoft sistemleri, Küçük ölçekli işletmelerden büyük kurumsal yapılara kadar uzanan geniş bir profile hitap eder. Çözüm hedefleri, şirketinizin verimliliğini artırmak, maliyetleri düşürmek ve müşterilerinizin /çalışanlarınızın daha da memnun olmalarını sağlamaktır. Kurumunuz için en doğru Microsoft entegrasyonunu gerçekleştirmektedir. Kurumunuz için tercih edilen en uygun maliyetli ve size uygun lisanslama modeli, satış sonrası destek hizmetiyle müşteri memnuniyetinin en üst düzeyde tutulması hedeflenmektedir.