Günümüzde iletişim ortamı IP teknolojileri üzerindedir. Ancak IP teknolojileri üzerinde ses, veri ve görüntünün tek bir (IP tabanlı) ağ üzerinde birleştirilmesi önem kazanmaktadır. Kurumlar tarafından tercih edilen bir teknoloji yatırımı niteliğindeki "IP Integrated Network" (IP Tabanlı Entegre Servisler) Servisleri şirketlerin yeni kazançlar elde etmesi, maliyetleri azalması, esneklik sağlaması ve rekabet avantajı sunması açısından önem taşımaktadır.

IP teknolojileri konusunda sertifikasyon/uzmanlıklar ve yüzlerce kurulumla oluşan tecrübeye sahip OLT; yeni nesil IP tabanlı bütünleşik ses ve multimedya servisleri ile kurumları tanıştırmaktadır.

IP Tabanlı Ses Çözümleri

IP teknolojisinin en popüler uygulamalarından biri, "IP telefonu" dur. Ülkemizdeki pek çok firmanın IP Telefonu sistemini kuran OLT, yeni projeler dışında önceden kurduğu IP telefonu sistemleri için de halen servisler sunmaktadır. OLT tarafından oluşturulan IP telefonu sistemleri yeni entegrasyonlarla desteklenmekte böylece sistemin canlı kalarak gelişime devam etmesi sağlanmaktadır. OLT uçta uca kurduğu IP Telefonu (Call Manager) sistemleri dışında ayrıca mevcut klasik iletişim sistemlerini çeşitli üreticilerin "VoIP Gateway" (ses kutuları) çözümleri kullanarak IP yapılara entegre etmektedir.

IP üzerinden kurulan ses yapılarında lokasyonlar arası taşınan ses tek numaralandırma sistemi içinde taşınırken tüm ofis ve noktalar kurumsal bir intranet içindeymiş gibi görüşürler. Sonuç olarak, IP ses çözümleri ile özellikle yaygın mağaza/ofis/şube yapısına sahip olan firmaların ses iletişimi maliyetlerinde önemli avantajlar sağlanmaktadır.

  • Sesli Yanıt Sistemi ve Sesli Posta Çözümleri
  • TRCivr
  • Santral Çözümleri
  • Çağrı Yönetimi Çözümleri
  • Gerçek Zamanlı Coğrafik Bilgi Sistemi

IP Tabanlı Görüntü Aktarımı ve Multimedya Çözümleri

Genel Çözümler (PC tabanlı, "stand alone" ve IP kamera) Teknolojik gelişmeler IP tabanlı cihazlar ile uzaktan izleme, güvenlik kontrolü ve internet üzerinden canlı görüntü aktarılmasına olanak sağlıyor. OLT Teknoloji olarak OLT logolu yaygın veya sektöre özel amaçlı IP tabanlı multimedya çözümleri dışında klasik alarm ve kapalı devre görüntü sistemlerine alternatif olarak tasarlanmış tüm işlemleri IP ortamında tek bir ünite üzerinden yapan kameralar ile görüntü aktarımını sağlamak mümkündür. IP tabanlı görüntü aktarım sistemleri 3 grupta toplanabilir. OLT bu konularda çok çeşitli marka ve seçeneklerde ürünlerle çözümler sağlamaktadır. PC tabanlı (kartlı) sistemler : PC Base kartlı sistemler, güncel konfigürasyonlu bir PC üzerine takılan görüntü aktarım kartlarından oluşur. Görüntü aktarımı yapılacak kamera sayısı 4, 8, 12, 16 olabilir. Esnek yapıda olması ve ihtiyaca göre kamera sayısının belirlenmesi bu sistemin en önemli avantajıdır. Stand Alone sistemler : "Stand Alone" sistemler, herhangi bir yardımcı cihaza gereksinim duymadan direkt kamera girişleri yapılarak çalışacak şekilde dizayn edilmişlerdir. Kurulum ve devreye alınması son derece kolay olan bu sistemler, mevcut modellerinden ihtiyaca en uygunu seçilerek kullanılır. 1, 2, 4 ve 6 kameralı modelleri mevcuttur. IP kameralar : IP kameralar, standart bir kamera içerisine yerleştirilen görüntü aktarım kartından oluşmaktadır. Maliyetleri açısından en ekonomik çözümdür. Genel amaçlı üretildiklerinden kamera özellikleri açısından her türlü beklentiye cevap veremeyebilirler.